Kurucumuz Şevki Başaran 1976 yılında dönemin ticaret merkezi İstanbul Sultanhamam’da “Başaran Itriyat” ile ticari yolculuğuna başlamıştır. Sonrasında Türkiye’nin ilk hazır giyim markalarından “Sabah Çamaşırları” nı kurar. Kadın iç çamaşırı üretimindeki tecrübelerini 1995’te örme kumaş sektörüne taşımıştır.

         Her zaman kalite, güven ve samimiyetin gücüne inanan kurucu değerlerle 2001 yılında “Başaranlar Tekstil” markasını hayata geçirdik. Her geçen yıl istikrarlı büyümeye devam ettik ve hazır giyim üreticilerine örme kumaş tedariğinde ilk akla gelen firmalardan biri olduk. Sektördeki gelişmelerin daima bir adım ötesinde olduk. Kalite standardımızı en üst seviyede tutmak için başta en iyi iplik ile en teknolojik işlemleri uygulamayı ilke edindik. İhracat şartlarına, SGS, Ekoteks, ISO 14001, ISO 9001:2008, GOTS, BCI standartlarına uygun zararlı kimyasallar içermeyen çevreci üretimi gelecek nesiller için önemsiyoruz.

         Vizyonumuz, sektörün köklü, tanınan bir firması olarak istikrarlı ve sağlam duruşunu bozmadan müşterinin güvenilir önemli bir tedarikçisi olmayı sürdürmek ve rekabet gücünü günden güne artırmaktır. 3 ayrı noktada toplamda 1650 m²  yer, geniş ürün gamı, 400 ton hazır boyalı kumaş stoğu ile hızlı servis vermek ve bunu daha da geliştirmektir.

         Misyonumuz ise değişen ve gelişen müşteri beklentilerini iyi analiz ederek memnuniyeti daha üst seviyelere çıkarmak olacaktır. Çevre dostu, katma değerli ürünler üretmek ve fark yaratmak en önemli hedefimizdir. Hazır giyim üreticileri için en kaliteli, en hızlı ve en uygun fiyatlı ürünleri sunmayı ilke edindik. Tekstil ihracatına katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.